Komerční prostory a kanceláře jsou velice specifické prostředí, kde každodenně projde velké množství lidí. Proto zde podlahová krytina musí splňovat vysoké nároky, a to především na odolnost a bezproblémovou údržbu. A právě v tomto článku najdeme to správné řešení.

Druhy podlah pro komerční prostory a kanceláře

Každý typ prostoru má vlastní požadavky, proto je potřeba zvolit tu správnou podlahu pro určitou místnost. Tak například pro místnost, kde pracovníci budou odpočívat, je vhodný zvolit koberec, pro chodby nebo větší místnosti zatěžovou dřevěnou nebo vinylovou podlahu.

Koberce

Zátěžové koberce do kanceláře nebo komerčního prostoru jsou skvělou volbou. Jsou charakteristické odolností vůči opotřebení a jsou vysoce kvalitně zpracovány. Navíc trh nabízí i kobercové čtverce, kterou vám umožní snadnou výměnu menší opotřebované plochy koberce.

Ale bohužel nejsou vhodné pro vlhké prostory. Další nevýhoda je potenciální riziko pro alergiky.

Zátěžové koberce do kanceláře nebo komerčního prostoru
Dlažba v kanceláři

Dlažba

Podlaha z keramické dlažby je velmi častou volbou zejména na záchodech nebo kuchyních. Výhodami keramické dlažby jsou především její odolnost a životnost. Podlaha vydrží desítky let, aniž by se nějakým způsobem znehodnotila. Ale je více křehká než zátěžový vinyl.

Také musíte brát v úvahu, že dlažba je dost kluzká, což může způsobit další komplikace pro zákazníky nebo pracovníky.

Vinylová podlaha

Vinylové podlahy poskytují ideální uživatelské vlastnosti. Existuje velké množství různých vzorů, barev a textur vinylových podlah, které si můžete vybrat.

Vzhledem k povaze podlahy odolné proti vlhkosti se povrch snadno čistí a udržuje. Tento materiál nevyžaduje nic jiného než pravidelné čištění a údržbu. Vinylová podlaha je odolná a skvělá pro prostory s vysokým provozem. Tento typ podlahy může být použit ve skoro každé místnosti.

Dlažba v kanceláři

Vícevrstvé dřevěné podlahy

Vícevrstvé podlahy jsou ideální dřevěnou podlahovou krytinou především pro pokládku na podlahové topení.

Ve vyhotovení plovoucí vícevrstvé podlahy velmi jednoduchá montáž. Ale v tomto případě je omezena zvuková izolace, ale dá se použit na to korek Větší výběr vzorů a druhů dřeva, formátů a povrchové úpravy než u ostatních podlah.

Výhody dřevěných podlah pro komerční prostory a kanceláře

Dřevo je hygroskopické. To znamená, že absorbuje vlhkost. Takže když se změní úroveň okolní vlhkosti, ať už v důsledku přirozených změn klimatu nebo pomocí umělých pomůcek, jako je vytápění nebo klimatizace, může se zvětšovat nebo zmenšovat. Což může mít za následek deformování prken nebo vytváření mezer mezi nimi.

Když řekneme “vícevrstvé podlahy”, zní to nepřirozeně a kdybychom mluvili o umělé podlaze. Ale ve skutečnosti pojem “vícevrstvá podlaha” říká o tom, že podlahu tvoří desky vyrobené z více vrstev dřeva místo jedné masivní vrstvy.

Vrchní vrstva daného typu podlahy je otěrová vrstva nebo lamela. Je obvykle ze tvrdého dřeva. Základní vrstva je obvykle z měkkého dřeva nebo vícevrstvé překližky, i když občas taková může být z více vrstev tvrdého dřeva. Všechny vrstvy jsou spojeny dohromady tak, aby dřevní vlákna každé z nich směřovala do správného úhlu. Potom na nižší vrstvě ale směřují do opačného úhlu, takže je prakticky nemožné, aby se deska rozšiřovala nebo zmenšovala.

Vícevrstvé podlahy pro komerční prostory. Hotel Marriott
Vícevrstvé dřevěné podlahy obchod Aston Martin
Dřevěná podlaha v obchodě s boty

V zásadě je to skutečné dřevo. Většina výrobků je předpracovana, což znamená, že před montáží budete přesně vědět, jak bude vypadat podlaha. A protože je k dispozici ve mnoha úžasných povrchových úpravách, nabízí mnohem více možností, aniž byste se museli hledat podlahu z nějakého tropického tvrdého dřeva. Kromě všech obvyklých způsobů instalace nabízí vícevrstvé podlahy se systémem cvaknutí také mimořádně snadnou montáž.

A v neposlední řadě inženýrské desky jsou většinou šetrné ke stromům, protože v jejích výrobě se používá méně tvrdého dřeva s pomalým růstem. Použití více dřeva obecně je dobré pro naši planetu, protože podporuje sklizeň a opětovnou výsadbu našich lesů, ale využití rychle rostoucích měkkých dřevin poskytuje rychlejší obrat.

Čerpejte inspiraci a rady každý týden

Přinášíme prověřené tipy a rady, které zaručeně fungují a stojí za vyzkoušení a nejen ze světa podlah. Novinky v technologiích a ze všech oblastí staveb.

    Nemějte obavy, spam také nenávidíme! Můžete se kdykoli odhlásit.

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *