Světlo hraje při navrhování interiérů zásadní roli, protože má schopnost měnit náladu a atmosféru místnosti, stejně jako dovoluje chytře manipulovat s velikostí a tvarem prostoru. Stejným způsobem má světlo také významný vliv na to, jak může dřevěná podlaha vypadat, od barvy desek po vnímanou velikost prken.

Dřevěné podlahy a světla

Kombinujte světelné techniky s efekty světlé dřevěné podlahové desky, jako je bílá nebo šedá barva, a prostor může být okamžitě přeměněn z temné na světlou místnost.

Jak je vidět v jednom z naších projektů, naše krásná podlaha Fendi z kolekce Venture Plank je vizuálně zdůrazněna elegantním, světlem vyplněným prostorem, který je jasný i vzdušný a má bílé stěny, velká okna a ohromující střešní okno.

Přirozené světlo pomáhá zdůraznit přírodní dřevo Fendi, což dodává místu přitažlivý stylový vzhled díky výraznému organickému materiálu.

Díky síle slunečního světla a kvality se dřevěná podlaha dokáže v interiérech přizpůsobit sezónním změnám po celý rok – během několika měsíců vytvořit prostor, který je chladný a příjemný, zatímco v jiných měsících teplý a relaxační. Využívání přirozeného světla, kdykoli je to možné, zajistí to, že dřevěné podlahy budou vypadat tak, jak to navrhoval designer.

Světlo lze použít k vytvoření bohatých a dramatických prostor. Zvláště když světlo je použito ke zdůraznění podlah z tmavého dřeva. V těchto tmavších místnostech může přirozené světlo poskytnout „hlubší“ atmosféru v jakémkoli prostoru, zatímco závěsné nebo světelné osvětlení nabízí stylizovanější vzhled.

Barvy dřevěné podlahy a světla
Světla na schodech dřevěná podlaha

Podlahy z tmavého dřeva nabízejí klasický, nadčasový a tradiční vzhled, který se hodí jak skoro k jakémukoli nábytku a stěnám. Světlo lze použít zvýraznění, přeměnit tmavé dřevo na ohromující ohnisko a vytvořit tak bohaté a dramatické prostory.

Pro harmonickou estetiku by dřevěný nábytek měl odpovídat teplu podlah, měl by však být o několik odstínů světlejší. Například šedé nebo tmavé dřevěné podlahy vypadají lépe s bledým, zvětralým nábytkem, naopak ale teplé a bohaté podlahy lépe fungují se středně světlým až světlým dřevěným nábytkem, jako je třešeň nebo javor. Světlejší dřevěný nábytek a bílé stěny poskytnou kontrast k podlahám z tmavého dřeva, aniž by vypadaly ostře.

Tmavá dřevěná podlaha

Sluneční svit není jediným světlem, které může ovlivnit vzhled dřevěných podlah – umělé světlo může mít také dramatický dopad a tento účinek by neměl být podceňován. Žárovky a měkké bílé fluoreskující žárovky zesilují teplé barvy dřeva, ale mají tendenci blednout, zatímco halogenové a plnospektrální žárovky nejvíce napodobují jasné světlo přirozeného slunečního světla.

Stejný produkt se může pod jedním světlem zdát teplý a bohatý a pod jiným zase chladný a ostrý.

V závislosti na dřevěném materiálu a povrchové úpravě může být dřevěná podlaha reflexním povrchem, podobně jako dlaždice, což znamená, že její teplo může vypadat žlutě nebo zlatě v závislosti na světle, které na ni svítí. Jinak může vypadat jako zcela vybledlé pod umělým světlem. Použitím více zdrojů umělého osvětlení a zajištěním, že všechny tmavší oblasti podlah jsou dobře osvětleny, můžete zvětšit kompaktní místnost, která při špatném světle může vypadat mnohem menší.

Typ svítidla v místnosti také ovlivní vzhled dřevěných podlah. Nepřímé osvětlení zaměřuje světlo na stropy nebo stěny, aby zvýraznilo určité oblasti, a podobně mohou stínidla také změnit vzhled podlahy, v závislosti na barvě stínu a síle žárovky.

Čerpejte inspiraci a rady každý týden

Přinášíme prověřené tipy a rady, které zaručeně fungují a stojí za vyzkoušení a nejen ze světa podlah. Novinky v technologiích a ze všech oblastí staveb.

    Nemějte obavy, spam také nenávidíme! Můžete se kdykoli odhlásit.

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *