Vícevrstvé podlahy

Vícevrstvé podlahy jsou ideální dřevěnou podlahovou krytinou především pro pokládku na podlahové topení. Je alternativní variantou dřevěné podlaze. Hlavní předností vícevrstvých podlah je nízká stavební výška – tudíž nízký tepelný odpor. Nabízí také stejné zdravotní přínosy jako dřevěná podlaha, přidají vašemu domovu stejnou hodnotu a vydrží stejně dobře. A nabízí také řadu významných výhod, protože je mnohem stabilnější.

Proč jsou Vícevrstvé podlahy tak stabilní?

Dřevo je hygroskopické. To znamená, že absorbuje vlhkost. Takže když se změní úroveň okolní vlhkosti, ať už v důsledku přirozených změn klimatu nebo pomocí umělých pomůcek, jako je vytápění nebo klimatizace, může se zvětšovat nebo zmenšovat. Což může mít za následek deformování prken nebo vytváření mezer mezi nimi.

Když řekneme “vícevrstvé podlahy”, zní to nepřirozeně a kdybychom mluvili o umělé podlaze. Ale ve skutečnosti pojem “vícevrstvá podlaha” říká o tom, že podlahu tvoří desky vyrobené z více vrstev dřeva místo jedné masivní vrstvy. Vrchní vrstva daného typu podlahy je otěrová vrstva nebo lamela. Je obvykle ze tvrdého dřeva. Základní vrstva je obvykle z měkkého dřeva nebo vícevrstvé překližky, i když občas taková může být z více vrstev tvrdého dřeva. Všechny vrstvy jsou spojeny dohromady tak, aby dřevní vlákna každé z nich směřovala do správného úhlu. Potom na nižší vrstvě ale směřují do opačného úhlu, takže je prakticky nemožné, aby se deska rozšiřovala nebo zmenšovala.

Existují další výhody vícevrstvé podlahy?

Vzhledem k tomu, že vícevrstvé podlahy jsou stabilní, mohou být prkna a bloky nainstalované i na podlahového vytápění. Dnes dané podlahy se mohou pochlubit  širokou škálou velikostí prken, a to opravdu těmi působivými širokými a dlouhými prkny.

V zásadě je to skutečné dřevo. Většina výrobků je předpracovana, což znamená, že před montáží budete přesně vědět, jak bude vypadat podlaha. A protože je k dispozici ve mnoha úžasných povrchových úpravách, nabízí mnohem více možností, aniž byste se museli hledat podlahu z nějakého tropického tvrdého dřeva. Kromě všech obvyklých způsobů instalace nabízí vícevrstvé podlahy se systémem cvaknutí také mimořádně snadnou montáž.

A v neposlední řadě inženýrské desky jsou většinou šetrné ke stromům, protože v jejích výrobě se používá méně tvrdého dřeva s pomalým růstem. Použití více dřeva obecně je dobré pro naši planetu, protože podporuje sklizeň a opětovnou výsadbu našich lesů, ale využití rychle rostoucích měkkých dřevin poskytuje rychlejší obrat.

Jsou opravdu alternativou k dřevěným podlahám?

Vícevrstvé podlahy jsou vynikající alternativou k masivním dřevěným podlahám, ale ne vždycky jsou levnější. Pokud chcete, aby prkna vypadaly a byly cítit jako skutečné dřevo a máte opravdu omezený rozpočet, pro Vás může být nejlepší variantou dvouvrstvá podlaha s tenkou dýhou. Dýha je velmi tenkou vrstvou pravého dřeva, obvykle spojenou s jádrem nějakého druhu kompozitního dřeva, jako je dřevovláknitá deska. Prkna s tloušťkou 9 mm v našem sortimentu PurePlank jsou vynikajícím příkladem dýhovaného produktu, s integrovanou korkovou podložkou pro zlepšenou tepelnou a akustickou izolaci a prvotřídním dřevěným povrchem chráněným před UV zářením osmi vrstvami matného laku.

Vyberte si podlahu od odborníků

Na hlavním skladě ve Velké Británii máme velké množství různých produktů, a to jak inženýrských, tak i masivních prken a parket. Například z dubu máme přes 300 různých podlah. Kromě toho neustále aktualizujeme naše portfolio, abychom vám přinesli technicky nejpokročilejší a esteticky nejzajímavější produkty dostupné pro každého.

Jakou podlahu zvolit anebo jaká podlaha je ideální?

Filtry umožňují vám procházet všechny naše dřevěné podlahy podle barvy, odstínu, konstrukce, provedení, dokončení, vzoru a jakosti. Najdete podlahy vhodné pro lepení i plovoucí instalace, neupravené nebo upravené olejem nebo lakem. Většina z nich se perfektně hodí i pro podlahové vytápění: podrobné informace jsou uvedeny na stránkách produktů nebo v technických listech.

Udělejte si časa projdete všechny vhodně podlahy; pošleme vám jakékoliv vzorky zdarma. Můžete také navštívit náš showroom nebo nám kdykoliv zavolat. A všechny naše dřevěné podlahy jsou dostupné ve našem online nástroji pro vizualizaci. Stačí jenom vyfotit svůj prostor a si zvolit podlahu. Nástroj pro váš návrh podlahy najdete tady.