masivní podlahy

Podlaha z masivního dřeva je pokládána prkny nebo bloky, které jsou frézovány z jediného kusu dřeva, obvykle z tvrdého dřeva. I když je často k dispozici i borovice. Tento proces je relativně jednoduchý. V Evropě, kde se frézují téměř všechny naše masivní dřevěné podlahy, je kulatina obvykle řezána živě, což znamená, že se řezá rovně, aby se zajistila příjemná rozmanitost obilí. Poté je hoblovaná, profilovaná a broušená nebo může být i nedokončená pro dokončení na místě, přičemž předem upravená olejem nebo lakem.

Více informace

proč masivní podlaha je tak skvělá?

Podlahy ze skutečného dřeva jsou vysoce ceněny jak kvůli svému dobrému vzhledu, tak i kvůli dlouhé životnosti. Výzkum potvrzuje, že v domácnosti má skutečná dřevěná podlaha pozitivní vliv na hodnotu a prodejnost nemovitosti. Dřevěné podlahy se také snadno čistí a protože nemohou nést pyl, mazlíčky nebo jiné alergeny, poskytují také významné zdravotní přínosy.

Je nutno zmínit, že před asi 30 lety byly téměř všechny dřevěné podlahy vyrobeny z masivního dřeva. Původně se daná podlaha používala pro konstrukční účely a byla instalována kolmo k dřevěným nosným trámům budovy (nosníkům). Dnes se masivní dřevo často používá pro sportovní účely a také v mnoha tradičních dřevěných blocích, mozaikách a parketách.

Podlahy z masivního dřeva a jejich alternativy

V posledních letech podlahy vyrobené z umělého dřeva předbíhaly tradiční masivní dřevo. Oba tyto druhy jsou pravé dřevo, oba jsou stejně masivní, ale zatímco druhé je vyrobeno z jednoho kusu dřeva, první je vícevrstvý, což je ve své podstatě stabilnější. To nabízí řadu výhod, včetně dostupnosti delších, širších prken a bloků. Další plus je v tom, že je obvykle levnější a poškozené oblasti lze opakovaně brousit a znovu natírat, přičemž počet případů je omezen pouze tloušťkou dřeva.

Podlahy z masivního dřeva jsou vybrány speciálně podle kvality a konzistence od nejlepších výrobců v Evropě a Severní Americe. Pokud není v Technickém listu uvedeno jinak, nedoporučujeme instalaci podlah z masivního dřeva na podlahové vytápění.

Instalace a údržba podlah z masivního dřeva

Nabízíme podlahy různých druhů: dub, buk, javor a hevea. Některé z nich jsou strukturální připravený na přibití, jiné mohou být slepeny, což je proces, který je někdy znám jako plně spojený. A pokud nemáte instalatéra, my vždycky pomůže Vám s instalací.

Vyberte si podlahu od odborníků

Dřevo pro podlahy a obklady je naší vášní. Víme, jak se chová, a naše zkušenosti nás naučily hledat řešení pro každou situaci. Proto většina našeho dřeva je tvrdé dřevo – pochází ze stromu, který se reprodukuje květinami a má široké listy – protože, jak název napovídá, dřevo z těchto stromů je obvykle mnohem tvrdší než měkké dřevo.

Na hlavním skladě ve Velké Británii máme velké množství různých produktů, a to jak inženýrských, tak i masivních prken a parket. Například z dubu máme přes 300 různých podlah. Kromě toho neustále aktualizujeme naše portfolio, abychom vám přinesli technicky nejpokročilejší a esteticky nejzajímavější produkty dostupné pro každého.

Jakou podlahu zvolit anebo jaká podlaha je ideální?

Filtry umožňují vám procházet všechny naše dřevěné podlahy podle barvy, odstínu, konstrukce, provedení, dokončení, vzoru a jakosti. Najdete podlahy vhodné pro lepení i plovoucí instalace, neupravené nebo upravené olejem nebo lakem. Většina z nich se perfektně hodí i pro podlahové vytápění: podrobné informace jsou uvedeny na stránkách produktů nebo v technických listech.

Udělejte si časa projdete všechny vhodně podlahy; pošleme vám jakékoliv vzorky zdarma. Můžete také navštívit náš showroom nebo nám kdykoliv zavolat. A všechny naše dřevěné podlahy jsou dostupné ve našem online nástroji pro vizualizaci. Stačí jenom vyfotit svůj prostor a si zvolit podlahu. Nástroj pro váš návrh podlahy najdete tady.