masivní podlahy

Podlaha z masivního dřeva je pokládána prkny nebo bloky, které jsou frézovány z jediného kusu dřeva, obvykle z tvrdého dřeva. I když je často k dispozici i borovice. Tento proces je relativně jednoduchý. V Evropě, kde se frézují téměř všechny naše masivní dřevěné podlahy, je kulatina obvykle řezána živě, což znamená, že se řezá rovně, aby se zajistila příjemná rozmanitost obilí. Poté je hoblovaná, profilovaná a broušená nebo může být i nedokončená pro dokončení na místě, přičemž předem upravená olejem nebo lakem.

proč masivní podlaha je tak skvělá?

Podlahy ze skutečného dřeva jsou vysoce ceněny jak kvůli svému dobrému vzhledu, tak i kvůli dlouhé životnosti. Výzkum potvrzuje, že v domácnosti má skutečná dřevěná podlaha pozitivní vliv na hodnotu a prodejnost nemovitosti. Dřevěné podlahy se také snadno čistí a protože nemohou nést pyl, mazlíčky nebo jiné alergeny, poskytují také významné zdravotní přínosy.

Je nutno zmínit, že před asi 30 lety byly téměř všechny dřevěné podlahy vyrobeny z masivního dřeva. Původně se daná podlaha používala pro konstrukční účely a byla instalována kolmo k dřevěným nosným trámům budovy (nosníkům). Dnes se masivní dřevo často používá pro sportovní účely a také v mnoha tradičních dřevěných blocích, mozaikách a parketách.

Podlahy z masivního dřeva a jejich alternativy

V posledních letech podlahy vyrobené z umělého dřeva předbíhaly tradiční masivní dřevo. Oba tyto druhy jsou pravé dřevo, oba jsou stejně masivní, ale zatímco druhé je vyrobeno z jednoho kusu dřeva, první je vícevrstvý, což je ve své podstatě stabilnější. To nabízí řadu výhod, včetně dostupnosti delších, širších prken a bloků. Další plus je v tom, že je obvykle levnější a poškozené oblasti lze opakovaně brousit a znovu natírat, přičemž počet případů je omezen pouze tloušťkou dřeva.

Podlahy z masivního dřeva jsou vybrány speciálně podle kvality a konzistence od nejlepších výrobců v Evropě a Severní Americe. Pokud není v Technickém listu uvedeno jinak, nedoporučujeme instalaci podlah z masivního dřeva na podlahové vytápění.

Instalace a údržba podlah z masivního dřeva

Nabízíme podlahy různých druhů: dub, buk, javor a hevea. Některé z nich jsou strukturální připravený na přibití, jiné mohou být slepeny, což je proces, který je někdy znám jako plně spojený. A pokud nemáte instalatéra, my vždycky pomůže Vám s instalací.

Vyberte si podlahu od odborníků

Dřevo pro podlahy a obklady je naší vášní. Víme, jak se chová, a naše zkušenosti nás naučily hledat řešení pro každou situaci. Proto většina našeho dřeva je tvrdé dřevo – pochází ze stromu, který se reprodukuje květinami a má široké listy – protože, jak název napovídá, dřevo z těchto stromů je obvykle mnohem tvrdší než měkké dřevo.

Na hlavním skladě ve Velké Británii máme velké množství různých produktů, a to jak inženýrských, tak i masivních prken a parket. Například z dubu máme přes 300 různých podlah. Kromě toho neustále aktualizujeme naše portfolio, abychom vám přinesli technicky nejpokročilejší a esteticky nejzajímavější produkty dostupné pro každého.

Jakou podlahu zvolit anebo jaká podlaha je ideální?

Filtry umožňují vám procházet všechny naše dřevěné podlahy podle barvy, odstínu, konstrukce, provedení, dokončení, vzoru a jakosti. Najdete podlahy vhodné pro lepení i plovoucí instalace, neupravené nebo upravené olejem nebo lakem. Většina z nich se perfektně hodí i pro podlahové vytápění: podrobné informace jsou uvedeny na stránkách produktů nebo v technických listech.

Udělejte si časa projdete všechny vhodně podlahy; pošleme vám jakékoliv vzorky zdarma. Můžete také navštívit náš showroom nebo nám kdykoliv zavolat. A všechny naše dřevěné podlahy jsou dostupné ve našem online nástroji pro vizualizaci. Stačí jenom vyfotit svůj prostor a si zvolit podlahu. Nástroj pro váš návrh podlahy najdete tady.