PurePanel je módní řešení pro obložení stěn a nábytku na bázi odpovídajících kolekci podlah z dýhovaného pravého dřeva čili dýhy ve velikosti 1220 x 3050 mm.

Ukazka lepeni dyhy na recepcnim pultu

Výhody PurePanel dýhy

PurePanel díky možnosti použiti jako laminovaný panel je perfektním řešením pro obklady stěn nebo nábytku. Nabízí všechny vizuální výhody skutečného povrchu dřeva. Vnější povrch tvoří dýha vyřezána z nejkvalitnějších evropských dubových kulatin a položenou technikou mix-match, která kombinuje několik tradičních procesů párování, aby se dosáhlo nejpříjemnější estetiky a aby byla uchována naturální barva a zajištěna vysoká kvalita povrchu.

Barvy, laky a lepidla pro dýhu

Matný lak PurePanel zajišťuje opravdu odolný povrch. Všechny naše produkty PurePanel Duo jsou certifikovány FSC®.

A samozřejmě musíme brát na vědomí, že jakékoli lepidlo musí mít vhodnou nosnost, protože tyto panely váží více než 40 kg. Navíc PurePanels by neměly být používány jako vodorovné pracovní plochy s vysokou zátěží, jako jsou pracovní desky nebo kuchyňské pulty.

laky a varianty dyhy PurePanel od havwoods

Co je dýha

Dýha je v podstatě velmi tenký plátek odebraný z dřevěné desky; je obvykle menší než 3 mm.

Dřevěná dýha často spojena s vrstvou z levnějšího dřeva nebo vlákna, aby se vytvořil pevný panel, který se potom zpracuje na potřebnou délku, ačkoli dýha je také k dispozici bez jakéhokoli podložení.

Rozdíly od obvyklých dýhových řešení

Na rozdíl od obvyklých dýhových řešení PurePanel je snadnější na použití jak pro designera, tak pro stavaře.

Polep kuchynske linky dyhou. Dyha na kuchynske lince
Polepena dyhou stena za posteli v loznici

Další rozdíl od klasických dýhovaných panelů PurePanel má jedinečnou smíšenou dýhu. Tzn. dýhy různých stromů jsou náhodně spojeny. Použití třískového zrna umožňuje tluhařoví postupovat plynule z jedné desky na druhou.

Desky PurePanel jsou obarvené, kartáčované a lakované, aby odpovídaly odstínům rozmanité kolekce podlah Pureplank od Havwoods.

Prozkoumejte kolekci PurePanel

Anebo podívejte se na interaktivní katalog PurePanel.

Novinka

Čerpejte inspiraci a rady každý týden

Přinášíme prověřené tipy a rady, které zaručeně fungují a stojí za vyzkoušení a nejen ze světa podlah. Novinky v technologiích a ze všech oblastí staveb.

Nemějte obavy, spam také nenávidíme! Můžete se kdykoli odhlásit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *