Podlaha není interiérový doplněk, který se dá kdykoliv vyměnit za jiný. Její výběr proto nemůže být nahodilý. Má-li být podlaha opravdu funkční a vydržet dlouhou dobu. Je nutné zvolit materiál odpovídající nárokům dané místnosti a také našemu životnímu stylu. Jiná podlahová krytina se hodí do koupelny, kde bude vystavena vlhku, jiná do bytu s domácími mazlíčky nebo např. pro alergiky. V dětském pokoji rodiče určitě ocení podlahu, která je teplá, dětem se na ní příjemně sedí a hraje a která bude zároveň odolná.

Podívejte se na Infografiku od našeho portálu “Jak vybrat správnou dřevěnou podlahu”:

DŘEVĚNÉ PODLAHY

Dřevěné podlahy nabízejí perfektní rovnováhu mezi luxusem a praktičnosti pro jakýkoli prostor. Je to dobře vypadající, dlouhotrvající, designový a teplý na dotyk materiál. Podlahy z tvrdého dřeva skutečně zvýší hodnotu vašeho domova a zvýší jeho prodejnost, takže investice do tohoto krásného, houževnatého a odolného materiálu dává smysl vždycky.

SKRYTÉ VÝHODY DŘEVĚNÉ PODLAHY

Používání více dřeva ve vaší domácnosti je dobré pro vaše zdraví. Vytváří lepší prostředí, protože se snadno čistí a nemůže obsahovat pyly, mazlíčky, plísně nebo jiné alergeny. A častější používání dřevěných podlah podle studií je spojeno také s duševním zdravím. Nezávislý výzkum z regionů tak rozmanitých, jako je Kanada, Japonsko a několik kontinentálních evropských zemí, skutečně ukazuje, že použití dřeva v interiérech má snižující stres účinek podobně jako příroda samotná. A bohužel tento účinek nelze nahradit napodobením dřeva.

Každý metr krychlový dřevěné podlahy, který se používá jako náhrada za jiné stavební materiály, snižuje emise CO2 v průměru o 1,1 tuny, protože dřevo je cenově výhodným tepelným izolátorem s vynikajícím ekologickým rodokmenem. Proto výběr dřeva, jak pro podlahy, tak i obklady, může být opravdu prospívají pro vaše zdraví.

Jak se starat o dřevěnou podlahu, aby dlouho vydržela? Najdete v našem článku návod.

Vizualizace dřevěné podlahy

Všechny naše dřevěné podlahy jsou dostupné ve našem online nástroji pro vizualizaci. Stačí jenom vyfotit svůj prostor a si zvolit podlahu. Nástroj pro váš návrh podlahy najdete tady.

Čerpejte inspiraci a rady každý týden

Přinášíme prověřené tipy a rady, které zaručeně fungují a stojí za vyzkoušení a nejen ze světa podlah. Novinky v technologiích a ze všech oblastí staveb.

    Nemějte obavy, spam také nenávidíme! Můžete se kdykoli odhlásit.

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *