Už dlouhou dobu spolupracujeme se společnosti WOCA a můžeme doporučit jak jejich produkty, tak i doporučení ohledně údržby dřevěné podlahy. Společnost WOCA nabízí ucelený systém úpravy, péče a následné údržby o podlahy všeho druhu. Tento článek je zaměřený na celkovou péči o dřevěné olejované podlahy.

Jako každý přírodní materiál i dřevěná podlaha potřebuje svou správnou údržbu. Odměnou je Vám dokonalý vzhled, dlouhodobá životnost a neustálý pocit kontaktu s přírodou.
Připravili jsme pro Vás krátký ucelený návod jak se správně starat o svou podlahu. Pokud si doma necháte instalovat dřevěné podlahy ošetřené olejem, jistě Vás zajímá jak se o ně správně starat.

Úvodem, ideálně v měsíčním intervalu byste měli použít mýdlo na olejované podlahy. Mýdlo se základně dělí na bílé a přírodní. Bílé je určeno pro podlahy ze světlých dřevin. Bílé mýdla, oleje a refreshery jsou určeny pro podlahy, které jsou bělené. Bílé varianty produktů WOCA obsahují bíý pigment. Přírodní mýdlo pak na podlahy z tmavých.  Mýdlo má výborné promašťovací schopnosti, díky kterým je povrch ideálně chráněn. Mýdlo je vhodné na všechny typy interiérových podlah, nábytku, pracovních desek.

 

Před samotným ošetřením mýdlem je důležité si povrch připravit. Povrch si připravíme za použití Intenzivního čističe v celé ploše, který zajistí odstranění všech nečistot zanesených do podlahy. Intenzivní čistič je vhodný pro čištění naolejovaných, nalakovaných, namydlených nebo navoskovaných dřevěných povrchů.

Poté již nic nebrání použít Mýdlo na olejované podlahy WOCA. Tento proces bychom měli opakovat v intervalu jeden měsíc.

Jednou za půl roku, nejdéle však jednou za rok, je vhodné použít WOCA Refresher. Refresher je jemným a šetrným mycím prostředkem, určeným i k ošetřování. Refresher zajišťuje oživení podlahy a dává podlaze opět nový nádech. Navíc olej obsažený v mýdle vytváří dodatečný, matný ochranný film na povrchu dřeva.

Pokud se nemůžeme zbavit pocitu, že je naše podlaha neustále mdlá, působí opotřebovaně i přesto, že jste udělali vše, jak bylo popsáno v předchozím textu a od její montáže uběhla nějaká doba, pak je ten správný čas použít Pečující olej, který se používá pro ošetřování olejovaných dřevěných povrchů.  Jeho aplikací provedete kompletní oživení podlahy a ta získá opět punc nové podlahy.  Odstíny pečujícího oleje navíc pokrývají základní rozsah běžně užívaných barevných variant přírodní, bílý, šedý, hnědý, černý, extra bílý.

Pro ty, kteří nechtějí zabývat pracnějším výběrem jednotlivých produktů existuje jednoduché řešení. WOCA připravila sadu, která zahrnuje kompletní údržbu o základní typy olejovaných nebo voskovaných podlah ve světlých i tmavých odstínech. V naši nabídce naleznete BOXY, které obsahují kompletní úpravu dřevěných podlah za zvýhodněnou cenu a základním příslušenstvím zdarma. Součástí boxu je intenzivní čistič 1l, pečující olej 1l a mýdlo na olejované dřevěné podlahy. Navíc jako přslušenství zdarma ruční pad /aplikátor/ oleje a hadříky na vyleštění oleje. To vše v praktickém a výhodném balení.

Podrobnější informace jsou obsahem návodů každého výrobku. Produkty popsané v článku mají svůj samostatný návod k použití, kde je podrobně popsán správný způsob použití.

Čerpejte inspiraci a rady každý týden

Přinášíme prověřené tipy a rady, které zaručeně fungují a stojí za vyzkoušení a nejen ze světa podlah. Novinky v technologiích a ze všech oblastí staveb.

Nemějte obavy, spam také nenávidíme! Můžete se kdykoli odhlásit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *