Často dostáváme otázku, zda je dřevěná podlaha vhodná do kuchyně nebo nikoliv. Dřevěné podlahy bychom zpravidla nedoporučovali pro některá z nejvíce mokrých nebo vlhkých prostředí, ale protože úrovně vlhkosti v kuchyňských prostorách bývají nižší než například v koupelně, může to vyjít. A tak probereme výhody a nevýhody použití dřevěné podlahy v kuchyni.

Dřevěné podlahy v kuchyni
Technologie podlahy rybí kost havwoods

Design

Nepochybně instalace dřevěné podlahy do kuchyně, ať už je to něčí domov, kancelář nebo kavárna, je skvělým designovým řešením, díky čemuž mohou prostory vypadat světlejší, světlejší a větší.

Typ dřevěné podlahy do kuchyně

Při výběru typu dřevěné podlahy do kuchyně doporučujeme zvolit vícevrstvou podlahu oproti variantě z masivního. Důvod k tomu je, že vícevrstvá konstrukce dřevěné podlahy je mnohem méně náchylná k deformaci v oblastech, kde je přítomna vlhkost, například kolem dřezu. Stabilita vícevrstvých prken také umožňuje instalaci na podlahové vytápění, které je ideální pro restaurace, společné pracovní prostory i moderní domácnost.

Dřevěná podlaha do kuchyně a do obyváku

Nadčasová volba

Dřevěné podlahy se svou jedinečnou přírodní krásou a přirozeným charakterem dodají každému kuchyňskému prostoru styl bez námahy. Od teplých dřevěných odstínů až po tmavé a náladové odstíny, existuje mnoho povrchových úprav, ze kterých si můžete vybrat, pokud jde o výběr dokonalé podlahy. Pohodlí pod nohama je také zásadní a na rozdíl od jiných povrchových krytin jsou dřevěné podlahy mnohem měkčí a pohodlnější volbou. To je klíčové zejména v prostředích, kde uživatel potřebuje strávit nejvíc času na nohou.

Péče a údržba podlahy v kuchyni

Na rozdíl od koupelny je v kuchyni vody mnohem miň. Kromě kohoutku nejsou ostatní hlavní spotřebiče pravidelnými zdroji vlhkosti, a proto nepoškodí podlahu. V nejhorším případě rozlití, pokud je rychle uklizeno, není možné, že by se podlaha roztrhla nebo zdeformovala. Pokud byla podlaha utěsněna, zůstane chráněna před příležitostným rozlitím, avšak pro vážnější poškození vodou, například prasklé potrubí nebo netěsnost, může být nutné vyměnit celou podlahu. Tyto události jsou samozřejmě vzácné a ke škodám by došlo bez ohledu na výběr materiálu. Pamatujte si, že je také nezbytné používat správné prostředky na údržbu v souladu s pokyny společnosti Havwoods.

Dřevěné podlahy v kuchyni

Dřevěné podlahy v každé místnosti

Existuje však ještě jeden důvod, proč dát do kuchyně dřevěnou podlahu. Trendem posledních let je otevřený prostor a kuchyň se stále častěji propojuje s obývákem, kam se dřevo běžně pokládá. Leckdo tedy stojí před otázkou, zda na dřevěnou podlahu navázat dlažbou a „zakopávat“ o rušivou spojovací lištu, nebo si na celém prostoru dopřát krásnou, jednolitou dřevěnou podlahu. Správná odpověď je všude dát dřevo. Bude to dobře vypadat a místnost se tím krásně provzdušní.

Zatímco UV olejované podlahy jsou vynikající a velmi oblíbenou volbou pro kuchyně, máme tendenci doporučovat, aby byly po instalaci přetřeny, aby se zajistila nejlepší ochrana a maximální odolnost v tomto prostředí s vysokým opotřebením.

Chcete-li najít perfektní dřevěnou podlahu do vaší kuchyně, prozkoumejte naši rozsáhlou nabídku, abyste našli perfektní barvu a design pro vás!

Čerpejte inspiraci a rady každý týden

Přinášíme prověřené tipy a rady, které zaručeně fungují a stojí za vyzkoušení a nejen ze světa podlah. Novinky v technologiích a ze všech oblastí staveb.

    Nemějte obavy, spam také nenávidíme! Můžete se kdykoli odhlásit.

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *