Sportovní podlahy

Sportovní podlahy jsou vysoce specializovaným odvětvím a po dlouholetých zkušenostech s dodávkou sportovních podlah jsme zcela přesvědčeni o výhodách hraní na elastickém masivním dřevěném povrchu oproti jiným podlahám. Stejně tak jsme si vědomi argumentů o stabilitě, životním prostředí a nákladové efektivitě dřevěných sportovních podlah vyrobených z umělých hmot. Nyní nás těší, že můžeme nabídnout nákladově efektivní nový systém. Daný systém je z masivního dřeva a je výjimečně stabilní, dokonce nabízí možnost vynikajících prken z rychle rostoucího udržitelného plantážního dřeva.

Více informace

Podlahy Havsport využívají 2pruhový vzor z tvrdého dřeva o tloušťce 22 mm z německého buka (k dispozici předem připravené nebo nedokončené pro squashové kurty), bílý dub z Francie (oba certifikáty PEFC) nebo hevea. Jedná se o využívané plantážní dřevo, které je stejně stabilní jako teak, ale dosahuje zralosti za pouhých 20 let.

Výroba sportovních podlah

Všechny druhy jsou sušeny v peci, což je metoda, která je vhodnější pro podlahy, kde je třeba časté nebo silné mytí; zadní strany jsou lakované, hrany ošetřené a konce utěsněné pro optimální odolnost proti vlhkosti: tyto výrobní prvky zabraňují pronikání vlhkosti zejména v souvislosti se staršími masivními dřevěnými sportovními podlahami. Kromě toho jsou dříkové konce spojeny, což vede k vytvoření prkna, která je až o 20% pevnější a tužší než ta, která je spojena s uvolněnými spoji “jazyka” a drážky mezi deskami.

Nakonec jsou prkna utěsněna šesti vrstvami akrylového UV lakovacího systému, přičemž vrchní vrstvy obsahují antikorozní vzorec, který poskytuje třikrát silnější odolnost proti opotřebení, než u jiných sportovních masivních podlah. Tento lak na povrchovou úpravu z výroby nevyžaduje další lakování na místě: je navržen tak, aby umožňoval přilnutí liniování značkovací barvy na vodní bázi a po značení nevyžaduje ochranný nátěr, což v průběhu let vede ke značným úsporám nákladů.

Výkon sportovní podlahy samozřejmě závisí na interakci mezi povrchem podlahy a jeho pružnou konstrukcí. Podlahy Havsport nabízejí výběr ze čtyř nosných konstrukcí přizpůsobených tak, aby vyhovovaly různým podmínkám a výškám konstrukce, z nichž všechny jsou v souladu s normou BS EN14904: 2006. Unikátní systém Mutli Clip a revoluční design, který významně zkracuje dobu montáže. Sportovní podlahy s tímto systémem jsou vhodný pro ateliéry do 500 m². Systém MultiFlex Advanced je ideální pro taneční, fitness a víceúčelové podlahy do 1000 m². Samozřejmě oba systémy Sport Pro splňují požadavky FIBA.

Vyberte si podlahu od odborníků

Dřevo pro podlahy a obklady je naší vášní. Víme, jak se chová, a naše zkušenosti nás naučily hledat řešení pro každou situaci. Proto většina našeho dřeva je tvrdé dřevo – pochází ze stromu, který se reprodukuje květinami a má široké listy – protože, jak název napovídá, dřevo z těchto stromů je obvykle mnohem tvrdší než měkké dřevo.

Na hlavním skladě ve Velké Británii máme velké množství různých produktů, a to jak inženýrských, tak i masivních prken a parket. Například z dubu máme přes 300 různých podlah. Kromě toho neustále aktualizujeme naše portfolio, abychom vám přinesli technicky nejpokročilejší a esteticky nejzajímavější produkty dostupné pro každého.

Jakou podlahu zvolit anebo jaká podlaha je ideální?

Filtry umožňují vám procházet všechny naše dřevěné podlahy podle barvy, odstínu, konstrukce, provedení, dokončení, vzoru a jakosti. Najdete podlahy vhodné pro lepení i plovoucí instalace, neupravené nebo upravené olejem nebo lakem. Většina z nich se perfektně hodí i pro podlahové vytápění: podrobné informace jsou uvedeny na stránkách produktů nebo v technických listech.

Udělejte si časa projdete všechny vhodně podlahy; pošleme vám jakékoliv vzorky zdarma. Můžete také navštívit náš showroom nebo nám kdykoliv zavolat. A všechny naše dřevěné podlahy jsou dostupné ve našem online nástroji pro vizualizaci. Stačí jenom vyfotit svůj prostor a si zvolit podlahu. Nástroj pro váš návrh podlahy najdete tady.